ریخته گری در خلاء

۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰

تصویر کلی فرایند ریخته گری در خلاء، یا فرایند کم فشار ضد ثقلی (CL)  می باشد. در این فرایند مخلوطی از ماسه ریز و یورتان روی قالب های فلزی قالبگیری شده و با بخار آمین عمل می آید.

سپس با یک بازوی روبات بخشی از قالب به داخل فلز مذاب در یک کوره القایی فرو برده شده و نگهداشته می شود

ریخته گری در خلاء

می شود فلز را در هوا (فراینا۔ CLA) یا خلاء (فرایند CLV) ذوب کرد. خلاء، فشار هوای داخل قالب را تا دو سوم فشار جو پایین می آورد و به این ترتیب فلز مذاب را از طریق راهگاه زیر قالب به داخل حفره آن می کشد.

 فلز مذاب کوره، تحت دمای ۱۰۰°F ) 55°C ) بالای دمای لیکوییدوس است و در نتیجه در مدت کسری از ثانیه شروع به انجماد می کند. پس از آن که قالب پر شد، ریخته گری در خلاء از داخل فلز مذاب بیرون آورده می شود.

ریخته گری در خلاء

قطعات CLA خیلی آسان در حجم تولیدهای بالا و هزینه به نسبت پایین تولید می شوند. قطعات CLV معمولا از جس فلزات واکنش زا، نظیر آلومینیم، تیتانیم، زیرکونیم و هافنیم اند.

این قطعات که اغلب به صورت سوپر آلیاژها برای توربین های گازی ساخته می شوند؛ ممکن است جدارهایی به ضخامت داشته باشند. این فرایند را می توان خودکار کرد و هزینه های تولید آن مانند ریخته گری ماسه مرطوب است.

ریخته گری قالب دائم

در فرایند ریخته گری قالب دائم، که ریخته گری در خلاء قالب سخت نیز نامیده می شود، دو نیمه یک قالب از موادی مانند چدن، فولاد، برنز، گرافیت و یا آلیاژهای فلز نسوز ساخته می شوند. حفره و سیستم راهگاهی قالب با ماشینکاری ایجاد شده و جزء یکپارچه قالب می شوند.

برای تولید قطعات ریختگی با حفره های داخلی، ماهیچه های مربوطه، از فلز یا ماسه ساخته شده و پیش از ریخته گری در قالب جایگذاری می شوند.

ریخته گری در خلاء

 از ماهیچه این فرایند عبارتند از: ماسه پیوند روغنی یا پیوند رزینی، کچ، گرافیت، چدن خاکستری، فولاد کم کربن و – کرم کار، چدن خاکستری متداول ترین ماده قالب است؛ که مخصوصا برای قالب های بزرگ درریخته گری در خلاء  آلومینیم استفاده می شود.

برای قطعات گوناگون قالب ممکن است از اینسرت نیز استفاده شود. برای افزایش عمر قالب های دائم، سطوح حفره قالب معمولا با یک دوغاب نسوز (نظیر سیلیکات سدیم و خاک رس ماده و یا بعد از هر چند بار ریخته گری گرافیت پاشی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *