سوهان کاری و پرداخت کاری

۳۰ دی , ۱۳۹۹

حتما برای شما هم واژه سوهان کشی و یا کاری آشناست و شما را به یاد سوهان های دستی  می اندازد، سوهان کاری  عبارتست از : براده برداری به مقیاس کم از یک سطح، گوشه و یا سوراخ قطعه کار و همین طور برای بر طرف کردن پلیسه های آن.

سوهان ها که نخستین بار در حدود ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد به کار رفته اند، معمولا از فولاد خشک ساخته می شوند. و در مقاطع مختلفی، از قبیل تخت گرد، مربعی و مستطیلی وجود دارند . سوهان ها فورم دندانه و درجات زبری زیادی دارند.

سوهان کاری

هر چند سوهانکاری معمولا با دست انجام می گیرد، با این حال برای آهنگ تولید های بالا ماشین های اتوماتیک گوناگون و سوهان هایی با سرعت های رفت و برگشتی تا دقیقه ضربه ۵۰۰ وجود دارد .

در مهارت سوهان کشی در قسمت سوهان های نواری از تکه های سوهان به طول ۷۵ میلی متر تشکیل شده است، که روی یک نوار فولادی ارتجاعی پرچ شده و به شیوه اره های  نواری استفاده می شوند.

سوهان کاری و سوهان های دوار و تیغه فرز پلیسه گیر :

 سوهان های دوار و تیغه فرز پلیسه گیر برای کاربرد های مخصوص مانند براده برداری در قالب سازی، پلیسه زدایی، پوسته زدایی از سطوح و ایجاد پخی در قطعات به کار می روند. این تیغه ها معمولا مخروطی، استوانه ای یا کروی اند و دانه هایی با شکل گوناگون دارند. بر

سوهان کشی

عمل برش آنها مانند برقو ها است و مقادیر کمی براده بر می دارند. سرعت های دورانی آنها از rpm 1500 برای فولاد با فرزهای پلیسه ای  بزرگ تا ۴۵۰۰۰ ار پی ام برای منیزیم با فرزهای پلیسه ای کوچک، تغییر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *