سرامیک های پایه آلومینیوم

۸ خرداد , ۱۴۰۰

مواد ابزار سرامیکی، که در سال های اولیه دهه ۱۹۵۰ تولید شدند، اساسا متشکل از اکسید آلومینیم بسیار خالص و دانه ریزند. این مواد به صورت الماسه، تحت فشار زیاد پرس سرد شده و در دمای بالا تفجوشی می شوند.

محصول نهایی سرامیک سفید یا پرس سرد شده نامیده می شود. افزودن تیتانیوم و یا تیتانوم  کار باید و اکسید زیر کونیم به اصطلاح خواصی مانند چقرمگی و مقاومت نسبت به شوک حرارتی کمک می کند.

 

سرامیک های پایه آلومینیوم

ابزار های سرامیک های پایه آلومینیوم

ابزار های سرامیکی پایه آلومینیوم و یا آلومینا مقاومت به سایش و سختی داغ بالایی دارند. از نظر شیمیایی، از فولاد های تندبر و کاربایدها پایدارترند.

بنابراین به هنگام عملیات برشکاری چدن ها و فولادها با ابزار های سرامیکی، صافی سطح خوبی به دست می آید. اما، سرامیک ها چقرمگی پایین دارند و استفاده از انها ممکن است به لب پر شدن یا شکسته شدن کامل، شکست زود هنگام ابزار منجر شود.

اشکال الماسه های سرامیکی

الماسه های سرامیکی در اشکالی شبیه اشکال الماسه های کاربایدی وجود دارند. این الماسه ها در سرعت های بالا، عملیات برشکاری بدون انقطاع، مانند تمام کاری یا نیمه تمام کاری باتراشکاری کارآمدند.

سرامیک های پایه آلومینیوم

به منظور کاهش شوک حرارتی این الماسه ها، برشکاری یا باید خشک و یا با حجم زیاد پوسته و جریان آرام مایع برشکاری انجام گیرد. جریان ناصحیح یا منقطع مایع، می تواند موجب شوک حرارتی و شکستن ابزار سرامیکی شود.

شکل و تنظیم ابزار سرامیکی بسیار مهم است. برای جلوگیری از لب پر شدن ناشی از استحکام کششی ضعیف سرامیک، اغلب انتخاب زاویه های شیب منفی برای این ابزار کارها بهتر است.

شکست ابزار را می توان با افزایش صلابت و ظرفیت لرزه گیری ماشین ابزار ها، همچنین نحوه نصب آنها و وسایل قطعه گیر کاهش داد و در نتیجه ارتعاش و لق زدن را پایین آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *