قلاویززنی و انواع قلاویز

۲۵ خرداد , ۱۳۹۹

رزوه های داخلی قطعه کارها را می توان با قلاویززنی ایجاد کرد. قلاویز ابزار ایجاد رزوه با تولید براده و با دندانه برش چندگانه است . قلاویزها اغلب با دو، سه یا چهار شیار موجودند، متداول ترین قلاویز تولیدی قلاویزهای تکه لبه اند. قلاویز های سه شیار مستحکم ترند، زیرا مواد بیشتری در شیار آن ها وجود دارد.

برای کاستن از گشتاور پیچشی مورد نیاز در قلاویز زنی سوراخ های راه بدر ، قلاویزهای مخروطی طراحی می شوند.

قلاویزهای کف رو برای قلاویززنی سوراخ های کور تا عمق کامل آنها به کار می روند. قلاویزهای جمع شو برای  قلاویززنی سوراخ های با قطر زیاد کاربرد دارند، پس از این که کار قلاویززنی تمام شد.، قلاویز به طور مکانیکی جمع شده و بدون گردش ، از سوراخ بیرون آورده می شود.

بیرون آوردن براده ها هنگام قلاویزنی به دلیل لقی کم میتواند مسئله مهمی شود. اگر براده ها به دقت بیرون آورده نشوند، گشتاور پیجی بیش از اندازه ای که به وجود می آید، می تواند قلاویز را بشکند. استفاده از مایع برشکاری و گردان معکوس و بیرون کشیدن گاه به گاه قلاویز از سوراخ ، روش های موثری در بیرون آوردن براده و بهبود کیفیت سوراخ قلاویز شده اند.

مته قلاویزکاری :

مته قلاویزکاری یک روش قلاویز زنی یا بهره وری بیشتر است که ترکیبی از مته زنی و قلاویز زنی (مته قلاویز زنی ) با یک ابزار واحد است . این ابزار یک قسمت مته زنی در انتها دارد ، که قسمت قلاویز زنی نیز به دنبال آن است.

قلاویز

ماشین های قلاویززنی مخصوص با ساختمانی خاص برای عملیات قلاویززنی چندگانه وجود دارند . کله گی های قلاویززنی چند محوره کاربرد گسترده پیدا کرده اند. ، به ویژه در صنایع خودرو سازی که ۳۰ تا ۴۰ درصد عملیات ماشینکاری ، قلاویزکاری دارد.

عمر قلاویز

با روانکاری صحیح ، عمر قلاویز ممکن است تا ۱۰۰۰۰ قلاویز سوراخ برسد. عمر قلاویز را می توان با همان روش اندازه گیری عمر مته که گفته شد سنجید . قلاویز ها از جنس فولادهای کربنی ، برای کاربردهای ساده و فولادهای تندبر برای کار تولیدی ساخته می شوند.

بهره بری در عملیات قلاویز زنی :

بهره بری در عملیات قلاویز زنی را می توان با قلاویز زنی پر سرعت و دارای سرعت های سطحی بهبود بخشید. سیستم های قلاویززنی خود برگزدان نیز به طور چشم گیری اصلاح شده اند و امروزه با ماشین ابزارهای کنترل کامپیوتری مدرن  استفاده می شوند.

چندین طرح از این سیستم ها با سرعت های کاری تا ۵۰۰۰rpm وجود دارد . هر چند در بیشتر کاربردها سرعت های برش واقعی به مقدار قابل ملاحظه ای کمتر است .

زمان چرخه کاری در قلاویز زنی اغلب در حدود ۲ ثانیه است . همچنین بعضی سیستم های قلاویز زنی امروزه  قابلیت هایی برای هدایت مایع برشکاری به ناحیه برش از طریق محور دوران و سوراخی در طول قلاویز دارند، که به شستن و بردن برتده ها به بیرون سوراخ در حال قلاویز شدن کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *