خدمات فرزکاری CNC

۱۳ اردیبهشت , ۱۳۹۹

خدمات فرزکاری CNC (فرز CNC)

خدمات فرزکاری سی ان سی (خدمات فرز CNC) در ایسامکو طیف وسیعی از عملیات را در بر می گیرد.  شرکت فنی مهندسی ایسامکو ساخت قطعه های متعدد برای صنایع مختلف به وسیله ی خدمات فرزکاری CNC ( خدمات فرز CNC )بخصوص خطوط تولید صنایع نظامی ، بسته بندی پتروشیمی و خودرویی را دارا است. بخش خدمات ماشین کاری CNC  شرکت ایسامکو توانایی ساخت وماشین کاری قطعات پیچیده توسط فرز CNC (فرز CNC سه محور -فرز CNC چهار محور- فرز CNC پنج محور) بر روی  انواع آلیاژها را دارا است.

ماشین کاری CNC بر روی قطعات با شکلهای پیچیده و تلرانسهای ابعادی و هندسی بسیار دقیق با آلیاژهای فولادی ,زنگ نزن ,سوپر آلیاژها,سرامیک ها و کامپوزیتها که نیاز به استفاده از طراحی خلاقانه از ابزارها و فیکسچر ها در فرآیند تولید الزامی می باشد، تخصص واحد ماشین کاری شرکت  فنی مهندسی ایسامکو می باشد.

خدمات فرزکاری CNC شامل موارد زیر می شود :

انواع فرزکاری CNC :

خدمات عملیات فرزکاری CNC

خدمات فرزکاری CNC

خدمات فرزکاری CNC شامل عملیات ماشینکاری همه کاره است که قابلیت تولید انواع طرح ها با استفاده از یک تیغه فرز که ابزاری است چند دندانه ای و در هر دوران تعدادی براده به وجود می آورد را دارند.

خدمات فرزکاری CNC با تیغه فرز غلتکی :

فرزکاری CNC

در خدمات فرزکاری سی ان سی (فرزکاری CNC )  با تیغه فرز غلتکی که به فرزکاری محیطی نیز موسوم است. محور دوران تیغه فرز موازی سطحی از قطعه کار است که ماشینکاری می شوند.

این تیغه که اغلب از فولاد تندبر ساخته می شود، تعدادی دندانه در محیط کار خود دارد، که در هر یک از آنها به عنوان یک ابزار برش مجزا مسوم به فرز ساده عمل می کنند.

تیغه های فرز غلتکی، ممکن است دندانه های مستقیم یا مارپیچی داشته باشند که عمل برشکاری را به ترتیب به طور متعامد یا مورب انجام دهند.

خدمات فرزکاری CNC (سی ان سی ) معمولی و فرزکاری CNC همسو :

خدمات فرزکاری سی ان سی

در خدمات فرزکاری سی ان سی (فرزکاری CNC) که فرزکاری سربالا نیز شناخته می شود، حداکثر ضخامت براده ابزار، تابع ویژگی های سطح قطعه کار نیست و آلودگی و یا پوسته دار بودن سطح کار در عمر ابزار تاثیری ندارد.

فرزکاری   CNC معمولی روشی غالب در فرزکاری است. این فرآیند برشکاری، به نرمی انجام می گیرد، به شرطی که دندانه های تیغه فرز تیز باشد. اما ، ممکن است ابزار تمایل به لق زدن و قطعه کار تمایل به کشیده شدن رو به بالا داشته باشند، که مستلزم بستن دقیق است.

در فرزکاری همسو، که فرزکاری سرپایین نامیده می شود، برشکاری در سطحی از قطعه کار شروع میشود که براده ضخیم ترین اندازه را دارد. مزیت این روش فرزکاری CNC  این است که مولفه رو به پایین نیروهای برشکاری ف قطعه کار به ویژه قطعه کار های باریم ودراز را در جای خود نگه می دارد. اما به دلیل نیروهای ضربه ای زیاد ناشی از درگیری ناگهانی دندانه ها با قطعه کار ، این عملیات باید تنظیم و قرار محکمی داشته باشد و پس زدن در سازوکار پیشروی میز حذف شود.

خدمات فرزکاری CNC پیشانی :

خدمات فرزکاری سی ان سی

در خدمات فرزکاری CNC ( سی ان سی ) پیشانی ، نیغه فرز روی محور دورانی بسته می شودکه عمود بر سطح قطعه کار است.تیغه فرز با سرعت دوران N  می گردد و قطعه کار در مسیری مستقیم با سرعت خطی V  حرکت میکند .

خدمات فرز سی ان سی(خدمات فرز CNC) در ایسامکو طیف وسیعی از عملیات را در بر می گیرد. یکی از پرکاربردترین نوع فرزکاری، فرزکاری با تیغه فرز انگشتی می باشد. سطوح تخت و اشکال گوناگون دیگر را می توان با فرزکاری انگشتی به وجود آورد. تیغه های کوچک دارای دنباله مستقیم و تیغه های بزرگ دارای دنباله مخروطی اند. تیغه معمولا حول محور عمود بر قطعه کار می گردد، هرچند می توان آن را برای ماشینکاری سطوح شیبدار چرخاند.

فرزهای انگشتی با انتهای نیم کروی(نوک ساچمه ای) نیز موجودند، که برای ایجاد سطوح منحنی مانند سطوح حدیده ها و قالب ها به کار می روند. تیغه فرزهای انگشتی توخالی دارای دندانه های برش داخلی اند و برای ماشینکاری سطح استوانه ای قطعه کارهای گرد توپر به کار می روند. تیغه فرزهای انگشتی از فولاد تندبر ساخته می شوند و یا اینکه دارای الماسه های کاربیدی اند. فرزکاری پرسرعت در خدمات فرزکاری ( خدمات فرزکاری CNC )  یکی از متداول ترین این کاربردها می باشد که از فرز انگشتی استفاده می کند و شرایط عمومی مانند صلابت ماشین و لوازم کارگیری و غیره را دارد. کاربردهای آن فرزکاری قطعات هوافضا و سازه های لانه زنبوری از جنس آلیاژ آلومینیوم با سرعت های دورانی ۲۰۰۰۰ دور بر دقیقه است.

جمع آوری براده و زباله کردن آن می تواند مسئله مهمی باشد. امروزه ایجاد حفره قالب های کوچک فورجینگ(ماتریس سازی) برای تولید قطعاتی مانند دسته پیستون با استفاده از فرزکاری انگشتی پرسرعت با یک فرز انگشتی به قطر ساچمه ۲ میلیمتر و دارای پوشش TiALN انجام می شود. محور دوران دستگاه فرز به یاتاقان های بادی مجهز است و می تواند با سرعت های تا ۵۰۰۰۰ دور بر دقیقه و با دقت چرخش ۱۰ میکرومتر بگردد. خدمات فرز سی ان سی(خدمات فرز CNC) جهت فرزکاری قطعات توسط اپراتورهای ماهر و آموزش دیده با بالاترین کیفیت و سریعترین زمان صورت می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *