خدمات تراشکاری CNC

۴ تیر , ۱۳۹۹

خدمات تراشکاری CNC  (سی ان سی) و یا (خدمات تراش  CNC) در ایسامکو طیف وسیعی از عملیات را در بر می گیرد. دقت و کیفیت بالای خدمات موجب موفقیت این شرکت در برآورده کردن نیازهای مشتریان از بازارهای مختلف بوده است . شرکت ایسامکو توانایی ساخت به وسیله تراش CNC سی ان سی از مواد اولیه از جمله فلزات خاص را با بالاترین دقت دارد.

پس از سالها تلاشو فعالیت شرکت ایسامکو توانسته است مجموعه ای ازماشین آلات CNC را در کنار هم گردآوری نماید و خدمات تراشکاریCNC و فرزکاریCNC ،قطعات پیچیده را با کیفیت ودقت بالا تولید نماید.دقت و کیفیت بالای خدمات موجب موفقیت این شرکت در برآورده کردن نیازهای مشتریان از بازارهای مختلف بوده است .

خدمات تراشکاری سی ان سی

تراشکاری :

تراشکاری به این معنی است که قطعه در حال چرخش ماشینکاری شود. ماده اولیه برای این عملیات، معمولا قطعه کاری است که با فرآیند های دیگر از قبیل ریخته گری ، فورجینگ، اکستروژن یا کشش ساخته می شود.

فرآیند های زیر قابلیت ایجاد انواع گسترده ای از اشکال را دارند:

(خدمات تراشکاری سی ان سی ) قطعات تراشکاری دارای مقاطع دایره‌ای شکل از قبیل میله‌های ساده و غیر ساده، میله‌های پیچ شده، پولکها، بوش‌ها و نظائر این‌ها می‌باشد که قطعات اصلی ماشین‌ها و دستگاه‌ها و اسباب‌های فنی را تشکیل می‌دهند. هم چنین عده زیادی از ابزارها مانند تیغه فرز، مته‌ها، برقوها، و قلاویزها هم دارای مقاطع گرد هستند. بنابر موارد استعمال خاصی که قطعات تراشکاری باید داشته باشند آن‌ها را از مواد مختلف مثلاً از فولاد، چدن، برنز، برنج، مس، فلزات سبک، چوب یا مواد مصنوعی و نظائر آن‌ها می‌سازند. وضع سطح خارجی قطعات تراشکاری می‌تواند متفاوت باشد.

روتراشی :

روتراشی برای تولید قطعه کار های مستقیم ، مخروطی، منحنی، یا شیار دار نظیر شفت ها، محور دوران و پین ها کاربرد دارند.

پیشانی تراشی :

برای ایجاد سطحی تخت در انتهای قطعه و یا شیارزنی پیشانی مورد استفاده قرار می گیرد.

داخل تراشی :

به منظور سوراخ کردن و یا گشاد کردن یک حفره استوانه ای که با یک فرآیند قبلی ایجاد شده است، یا برای ایجاد شیار های گرد داخلی انجام می گیرد.

مته کاری :

برای ایجاد یک سوراخ انجام می گیرد، که ممکن است به منظور اصلاح دقت و صافی سطح آن داخل تراشی در پی داشته باشد.

تمامی عملیات ترشکاری بالا که اغلب روی یک ماشین تراش که امروزه در انواعی از طرح ها و ویژگی های کنترل کامپیوتری موجود است انجام می گیرد. تراشکاری CNC  بسته به جنس قطعه کار و ابزار، صافی و دقت ابعادی مورد نیباز سطح و ویژگی های خاص ماشین ابزار با شاخص های مختلفی از سرعت های دورانی قطعه کار، عمق برش ، و پیشروی های مختلف انجام می گیرد.

خدمات تراش CNC

شاخص های تراشکاری :

بیشتر عملیات تراشکاری با استفاده از ابزارهای برشکاری تکه لبه انجام می شود. هندسه یک ابزار برشکاری راست بر نوعی برای تراشکاری CNC استفاده می شود. این گونه ابزارها با یک نام استاندارد مخصوص مشخص می شوند. هر گروه از ابزار برای هر ماده ای از قطعه کار یک سری زاویه ابزار بهینه دارد، که بیشتر از طریق تجربه پیدا می شود.

زمان تراشکاری CNC:

زمان تراشکاری لازم برای نزدیک شدن ابزار به قطعه کار و عقب کشیدن ابزار از قطعه کار را شامل نمی شود. از آنجا که زمان صرف شده در چرخه های بدون برشکاری یک عملیات ماشینکاری ، فلقد بهره وری است و اثر نامطلوب بر اقتصاد کلی میگذارد، پس، زمان نزدیک شدن ابزار به قطعه کار و عقب کشیدن آن از قطعه  کار عامل مهمی است. امروزه ماشین ابزارها چنان طراحی و ساخته می شوند که این زمان در آنها به حداقل می رسد.

نیرو در تراشکاری CNC:

در تراشکاری cnc   نیروها در طراحی ماشین ابزارها و نیز تغییر شکل و انحراف ابزارها و قطعه کارهاف حین عملیات دقیق ماشینکاری از اهمیت شایانی برخوردارند.

این نیرو ها شامل نیروی محرکی ، نیروی محوری ، نیروی شعاعی می باشند.

برشکاری های خشن و پرداخت :

روش معمول در ماشینکاری به این صورت است :

الف) ابتدا یک یا چند برشکاری خشن با سرعت پیشروی و عمق برش های زیاد  انجام می شود.

ب) پس از آن برای صافی سطح خوب ، با یک برشکاری پرداخت پرداخت با پیشروی و عمق برش کم، کار تمام است.

مایعات تراشکاری CNC:

هر چند مواد فلزی و غیر فلزی فراوان را میتوان بدون مایع برشکاری ماشینکاری نمود ولی در بیشتر موارد . استفاده از یک مایع برشکاری می تواند به طور چشم گیری موجب بهبود عملیات شود.

عملیات تراشکاری CNC :

خدمات تراشکاری سی ان سی  بخشی از عملیات تراشکاری می شوند. در عملیات تراشکاری، قطعه کار با یکی از لوازم قطعه گیربه دستگاه بسته می شود. قطعات دراز و باریک باید توسط یک کمربند ثابت(لینیت ثابت) و کمربند متحرک(لینیت متحرک) روی بستر قرار گیرند. در غیر این صورت، قطعه تحت نیروی برشکاری از خط مستقیم منحرف می شود. این تکیه گاه ها معمولاً مجهز به سه انگشتی یا غلتکند و در حالی که قطعه کار آزادانه می گردد، آن را نگه می دارند. کمربندهای ثابت مستقیم روی ریل های ماشین تراش بسته می شوند، در صورتی که کمربندهای متحرک روی سوپرت بسته می شوند و با آن حرکت می کنند.

کارگاه تراشکاری CNC  ایسامکو با استفاده از فناوری روز و در اختیار داشتن پیشرفته ترین دستگاه های موجود در بازار توانسته است نسبت به ارائه خدمات تراش CNC، تراشکاری CNC ارزنده ترین خدمات را به مشتریان عزیز ارائه دهیم  خدمات تراش CNC در شرکت فنی مهندسی تکنوفرز خدمات در سریع ترین و کمترین زمان ممکن انجام می گردد.

خدمات تراشکاری سی ان سی

جنس ابزار تراشکاری چیست ؟

معمولا ابزارهای تراشکاری دارای شکل ، خاصیت و ویژی های منحصر به فرد خود است که مادر ادامه راجب آن بحث خواهیم کرد. در خدمات تراشکاری cnc  ( تراشکاری سی ان سی ) جنس ابزار کار بسیار مهم و از اصول اولیه کار می باشد. همانطور که می دانید مقاومت در تراشکاری به مقاومت حرارتی ، مقاومت در برابر سائیدگی و … باشد تا بتواند جنس مورد نظرمان را تراش دهد و قابل نفوذ باشد.

سرعت در خدمات تراشکاری سی ان سی :

سرعت در خدمات تراشکاری  سی ان سی به عوامل مختلفی بستگی دارد و می تواند در شرایط مختلف متغییر باشد ، عواملی همچون جنس قطعه ، سختی ابزار نوع سیستم خنک کننده و …. تایین گردد.

برترین خدمات ما در تراشکاری cnc عبارتند از :

صفحه تراش دروازه ای :

در یک صفحه تراش دروازه ای ، قطعه کار روی میزی که در مسیر مستقیم حرکت می کند، بسته می شود. این صفحه تراش مجهز به یک یا چند ابزار گیر است. 

ابزار برش به ابزار گیر بسته می شود و ماشینکاری در یک مسیر مستقیم انجام خواهد شد. به دلیل حرکت رفت و برگشتی قطعه کار ، زمان تلف شده بدون برشکاری و تراشکاری قطعه و ضربه بازگشت چشم گیر است.

 شرکت فنی مهندسی ایسامکو  با به کارگیری تجربیات عملی به دست آمده در کنار دانش فنی متخصصین شرکت، امکان غلبه بر چالش ها و دستیابی به رضایت مشتریان در صنایع مختلف را فراهم نموده است.

 

متخصصین ساخت و تولید شرکت مبین ماهان شرق در واحد ساخت صنعتی این شرکت با استفاده از ماشین آلات به روز CNC و ارتباط با شرکت های مجرب همکار در زمینه های فورج، اکستروژن و ریخته گری آماده ارائه خدمات طراحی، ساخت و تولید قطعات فلزی و پلاستیکی در تیراژ مختلف می­ باشند، تعداد قطعات ارائه شده به مشتریان در سالهای اخیر بالغ بر ۲۰۰ هزار قطعه می­ شود.

خدمات تراشکاری CNC جزء فعالیت هایست که شرکت مبین ماهان شرق را با آن می شناسند. شرکت مبین ماهان شرق با بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته و دستگاه های بروز CNC  آماده عقد قرارداد با کارفرمایان عزیز می باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *