اکستروژن

اکستروژن

در فرایند اکستروژن ، یک شمشال(اغلب با مقطع گرد) از طریق یک قالب به شیوه ای شبیه فشردن یک خمیردندان فشرده می شود. تقریبا هر مقطع توپر یا تو خالی را می توان با این روش تولید نمود. به دلیل آن که شکل قالب در سرتاسر این عملیات یکسان است،

محصولات تولید شده به این روش مقطعی ثابت دارند. بسته به شکل پذیری ماده، extrusion ممکن است در دمای اتاق یا دمای بالا انجام پذیرد.به دلیل وجود یک اتاقک، هر شمشال به طور جداگانه اگسترود می شود و بنابراین یک فرایند تولید ناپیوسته یا نیمه پیوسته است.

اکستروژن چیست؟

در فرایند اصلی که اکستروژن مستقیم یا رو به جلو نامیده می شود، شمشال گردی در یک اتاقک به واسطه کوبه هیدرولیکی، از داخل یک قالب سوراخ فشرده می شود.

دهانه قالب ممکن است شکل گرد و یا هر شکلی داشته باشد. نیروی لازم برای این فرایند به استحکام ماده شمشال، ضریب اکستروژن، اصطکاک بین سطوح شمشال و اتاقک و قالب و متغیرهای فرایندی نظیر دمای شمشال و سرعت اکستروژن بستگی دارد. آلومینیوم، مس، منیزیم و آلیاژهای آن ها و فولادهای کربنی و فولادهای زنگ نزن(به سبب انعطاف پذیری کافی که دارند) به آسانی در اشکال متعدد اکسترود می شوند. ولی سایر فلزات مانند تیتانم و فلزات نسوز را با مقداری مشکل و ساییدگی قابل ملاحظه قالب می توان اکسترود نمود.

طراحی قالب extrusion

طراحی قالب در این فرایند نیاز به تجربه بالایی دارد. دستگاه اصلی برای اکستروژن یک پرس هیدرولیک افقی است. این پرس ها قادر به اعمال نیرویی ثابت در طول یک کورس بلند می باشند، بنابر این می توان شمشال های بلند را اکسترود نموده و آهنگ تولید را افزایش داد. از پرس های هیدرولیک عمودی به طور کلی برای extrusion سرد استفاده می شود.

این پرس ها اغلب ظرفیتی کمتر از ظرفیت پرس های extrusion داغ دارند ولی فضای کمتری در کارگاه اشغال می نمایند.

ایسامکو آماده ارائه خدمات ساخت به روش اکستروژن جهت ساخت مقاطع مختلف آلومینیومی می­باشد.